fizykoterapia łódź
ortopeda Łódź
skuteczna rehabilitacja prowadzona przez
doświadczonych specjalistów
masaż limfatyczny opuchnięta noga
Specjaliści >> Neurolog >> Wendorff Janusz

Prof dr hab n. med. J. Wendorff

specjalista neurolog, neurolog dziecięcy


jestem specjalistą z zakresu neurologii, neurologii dziecięcej i epileptologii. Obecnie pracuje jako konsultant neurologii Kliniki Neurochirurgii ICZMP w Łodzi.
Przez wiele lat był kierownikiem Kliniki Neurologii Dziecięcej w tym Instytucie a także byłym kierownikiem Zakładu Neurologii, Rehabilitacji Neurologicznej i Kinezyterapii Uniwersytetu J. Kochanowskiego w Kielcach. Nadal jestem wykładowcą na Uniwersytecie Medycznym  w Łodzi.
Przyjmuje i konsultuje dzieci ze szczególnym problemami z zakresu neurologii dziecięcej dotyczącymi oceny neurorozwoju niemowląt i małych dzieci, z opóźnieniem psychoruchowym, mózgowym porażeniem dziecięcym,
zaburzeniami napadowymi (drgawki, padaczka), opóźnieniami rozwoju mowy, trudnościami szkolnymi i bólami głowy. Ponadto udzielam konsultacji w zakresie neurologii u dorosłych w takich schorzeniach jak: zespoły bólowe kręgosłupa, bóle  głowy i padaczka .  
Jestem autorem 250 prac opublikowanych w zagranicznym i polskim piśmiennictwie, 3 książek i licznych rozdziałów w podręcznikach  dla lekarzy, a także dla rodziców dzieci z chorobami neurologicznymi. W roku 2013 prowadziłem również zajęcia dla nauczycieli realizujący program skierowany również do rodziców i opiekunów dzieci chorych neurologicznie w ramach programu współfinansowanego przez Unię Eurpejską ,,Kapitał Ludzki" .

Janusz Wendorff - ZnanyLekarz.pl

Centrum Medyczne TRIMEDIC

ul. Kopcińskiego 69/71
90-032 Łódź

Firma Design Spektrum Łódź